לשליחת פרטים:

עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני – במה הוא שונה מכל עיצוב פנים אחר?

שאלה טובה ויש לה שתי תשובות.

יש חוקים אוניברסאליים לעיצוב פנים. כלומר, אלה הם כלי עיצוב הנמצאים בשימוש המעצב גם בעת עיצוב פנים בית מודרני וגם בפרוייקטים של עיצוב פנים דירה או בית פרטי.

יחד עם זאת, במיוחד בעת עיצוב פנים בית מודרני – שנתפס אצל כל אחד אחרת ואשר מעצם הגדרתו מאפשר יתר חופש בידי המעצב – קיימת לעיתים התעלמות בכוונת תחילה מכלי העיצוב האוניברסאליים. 

הצלחתי לבלבל אותך? מיד נעשה סדר, אבל קודם אולי נעשה סדר בעניין הנושא הכספי ועלותו של מעצב פנים?

הנחת יסוד:"מעצב פנים ובמיוחד בעת עיצוב בית מודרני עולה הרבה כסף!" זו התפיסה הרווחת. והתשובה היא: חד משמעית לא נכון!

מעצב פנים חוסך לך כסף.

אהיה יותר מדוייקת ואומר את זה כך:"החיסכון הכספי שאני מביאה בתכנון וניהול פרוייקט עיצוב פנים בית מודרני מכסה את שכרי ואף משאיר לך עודף"!

זהו, עכשיו משהבהרנו את הנושא הכספי אפשר לגשת לעיקר, לפרוייקט עיצוב פנים בית מודרני. אמרתי בתחילת דברי כי עיצוב בית מודרני נתפס בעיני כל אחד באופן שונה. ובכן הגדרה זו אינה רחוקה מהמציאות. כל אחד תופס גם את המילה 'מודרני' אחרת, ומשום כך כל אחד מוציא אל האור את הראייה המודרנית שלו באופן שונה. אבל, אם נבחן וננסה לאפיין עיצוב בית מודרני על פי דוגמאות שקיימות כיום בשטח נמצא מספר מוטיבים שחוזרים על עצמם:

מאפייני עיצוב בית מודרני:

1. ריבוי חומרים מתכתיים וצבע מבריק

2. גוונים מנוגדים כמו לבן ושחור (וזה כולל עיצוב מטבחים מודרני)

3. הרבה שיש, מעט (אם בכלל) עץ

4. אלמנטים נסתרים או נשלפים – מטבחים, כיורים, טלוויזיות

5. מערכות חיצוניות – מיזוג אויר, צנרת גלויה

6. גופי תאורה שקועים

יש עוד מאפיינים אולם אלה רק יחזקו את מה שכבר עכשיו ברור. במבחן התוצאה, אחד הקווים המאפיינים ביותר עיצוב בית מודרני הוא תוצאה של קר ומנוכר.

מאפייני עיצוב בית מודרני על פי בת חן אלימלך

בעידן המודרני נחצו והוסרו הרבה מוסכמות. תחום העיצוב תופס תמיד כותרות או עומד בראש מחנה 'שובר המוסכמות' כי הוא בולט לעין. רואים את הבתים בסגנון הבאוהאוס בתל אביב, רואים את מרכז פומפידו בפריז שכולו צינורות ותעלות איוורור בשלל צבעים, רואים את הבתים הצבעוניים בשכונת בוקה בבואנוס איירס. עיצוב הוא דבר נראה ולכן הוא גם בולט.

עדיין. בשורה התחתונה, מישהו צריך לחיות עם הנועזות או הניכור שמאפיין כיום עיצוב בית מודרני.

הניכור מודגש בעיקר כשהוא נכנס למטבח והופך תחת ההגדרה – עיצוב מטבחים מודרני – מקום חם, הפעיל, רותח, רווי תחושות, טעמים, ריחות וצבעים למקום דו מימדי בצבעיו.

משום כך, גישת עיצוב בית מודרני מבחינתי צריכה להכיל גם אלמנטים "חמים" כמו שילוב של עץ, שטיחים, צבעים רכים ועוד מכלי העיצוב האוניברסאלי שציינתי בפתיחת המאמר.

עיצוב פנים בית מודרני – השורה התחתונה

לתפיסתי, חופש עיצובי הוא ערך חשוב ואשר ככל שהחבל משוחרר יותר כך התוצאה מיוחדת יותר. יחד עם זאת חייבים לזכור, בית הוא לא מוזיאון ולא אולם תצוגה, בית הוא מקום שחיים בו אנשים. אנשים מטבעם צריכים חמימות, צריכים פינה להתרפק עליה, צריכים גם גוונים ביניים ולא רק גוונים קיצוניים ומנוגדים.

זו גם הסיבה מדוע הגדרתי עיצוב בית מודרני בגדול וברור:עיצוב פנים בית מודרני על פי ConceptB משלב בין ה'קרירות' המאפיינת עיצוב בית מודרני לבין החמימות הדרושה לכל אדם באשר הוא.

עוד בנושא:

מעצבת פנים מומלצת

בחירת מעצבת פנים דורשת בדיקות רבות הקשורות לנושאים רבים. כדי להצליח עם בחירת מעצבת פנים בחיפה יש לעמוד על כמה דברים...

עיצוב פנים בית פרטי

השפעת החוץ על עיצוב פנים בית פרטי! לכאורה, עיצוב פנים ביתים פרטיים דומה במהותו לכל סוג של עיצוב פנים. לכאורה בלבד... כאשר נכנסים...

עיצוב הבית בעזרת פרקט

ללא ספק לפרקט יש עיצוב מיוחד משלו המקנה לבית מראה חמים יותר, שונה ונעים יותר. כבר לפני יותר מעשור שריצוף...

מעצבי פנים - מומלץ לפני השיפוץ!

עומדים לפני שיפוץ? קחו מעצב פנים! זו העצה הכי טובה שאני יכולה להעניק לכם לפני שיפוץ. אני מכירה מעצבי פנים שנוהגים לחלק...
חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים