לשליחת פרטים:

עיצוב פנים חדר שינה

למרות שלרבים מהאנשים נראה כי חדר השינה הוא המקום האחרון שצריך לעצב מסתבר ששליש מהזמן שאנו נמצאים בבית אנו נמצאים בחדר השינה. חדר השינה משמש לא רק לשינה. כבר מזמן הפסיקו לבנות דירות ובתים שבהם חדר השינה הוא מן ריבוע שמסביב למיטה. הימים האלה חלפו מכיוון שרוב האנשים משתמשים בחדר השינה לצרכים רבים שמעבר לשינה ומנוחה. חדר השינה משרת כמקום אינטימי ופרטי והוא מהווה מפלט מהשגרה של חיי היום יום. עיצוב פנים חדר שינה הפך לעניין שגור והוא חלק מעיצוב הבית באופן כללי. עיצוב חדרי שינה יהיה פחות ראוותני מיתר חלקי הבית מכיוון שהוא מיועד לבעלי הבית ולא לאורחים או ילדים. השקעה בעיצוב חדר השינה מעידה על מימוש החלומות האישיים של בני הזוג ונתפס כהשקעה בזוגיות.

אלמנטים שונים בעיצוב חדר שינה

כשניגשים לעצב חדר שינה יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים שמעבר למיטת השינה. חדר הארונות הוא אחד מהאלמנטים הנחוצים בחדר שינה וכך גם לגבי שידות שלצד המיטה. ברבים מחדרי השינה מתכננים פינת ישיבה וקריאה, פינת עבודה או פינת איפור גדולה, חדר רחצה רחב ידיים ומרפסת. כל התכנון הזה נעשה מתוך שיקול של פונקציונאליות ונוחות שהופכים את השהות במקום למזמינה ונעימה.

עיצוב פנים חדר שינה – נוחות לפני הכל

בדירות ובבתים החדשים אין עוד ארונות קיר כבדים המעמיסים על חדר השינה וכך הפכה המיטה לפריט המרכזי בחלל החדר. פתרונות עיצוב מתמקדים בשילוב אביזרים ופריטים מסביב למיטה כגון שידות צד וכדומה. מיקום הפריטים בחדר השינה צריך להיות באופן כזה שלא יפריע לתנועה במקום במיוחד בהתחשב בתנועה בחושך כאשר רבים יוצאים מן המיטה בלילה ללגום כוס מים, לפתוח חלון, ללכת לשירותים וכדומה.

הפונקציונאליות של חדר השינה דורשת בנוסף שלא יעמיסו חפצים ורהיטים רבים מידי. מומלץ להמנע מריהוט גדול וכבד ולהשאיר את החדר קל ואוורירי. את המיטה מומלץ למקם מתחת לחלון אלכסונית לדלת, כך שלא תהיה בדיוק מולה, אך שתהיה בקו הראייה שלכם כשאתם בתוכה.

צבעים וסגנונות בעיצוב חדר השינה

לגוונים ולצבעים שבחדר השינה יש השפעה על איכות השינה שלנו ולכן יש להקפיד על הגוונים שיאפשרו שינה טובה ועמוקה וישמרו על מצב רוח טוב לאורך כל היום. מומלץ לשמור על צביעה רכה ולא צעקנית מידי. גווני אדמה חמים מאד מומלצים בקירות החדר, אך יש להיזהר משימוש בגוונים עזים מידי מכיוון שגוונים אלה, כמו אדומים למיניהם, נחשבים ממריצים ומעוררים והרעיון הוא לנוח ולהרגע בחדר.

בנוגע לסגנון, כיום מאד אופנתי לעצב חדר שינה באופן מינימליסטי בצבעים טבעיים ורכים בשילוב עם חומרים כמו עץ וקש המעניקים חמימות לחלל. הסגנון "הקרוב לריצפה" כדוגמת חדרי שינה יפנים אף הוא מאד אופנתי וגם סגנון נטורליסטי מרגיע. גם הכנסת אלמנטים סקסיים לחדר השינה כמו הטרנד המנומר מתאים במינון מסויים למי שאוהב את הכוון. אך גם במקרה זה מומלץ על אלמנט אחד כמו שטיח או כיסוי למיטה מבלי לתת לו להשתלט על החדר כולו.

בעיצוב פנים חדר שינה יש לזכור, כי עיצוב פנים חדר שינה צריך לקחת בחשבון את ניצול חלל החדר באופן אופטימאלי כדי לשמור על אורח חיים נוח בחדר, לשוות לו את האופי המיוחד שאתם מעוניינים בו בלי להעמיס עליו יותר מידי ולעשות הכל בתקציב שיתאים לכם.

עוד בנושא:

עיצוב מטבחים

אם בימים אלה תשאלו אנשים רבים מהו החדר האהוב עליהם בבית, מצפה לכם הפתעה. לא עוד חדר השינה, המקדש הפרטי...

עיצוב דירות קטנות

כללים עיצוביים שנותנים את תחושת המרחב. דווקא בפרוייקטים של עיצוב דירות קטנות עולה נחיצותו וחשיבותו של מעצב פנים. יש בכך גם...

עיצוב הבית בעזרת פרקט

ללא ספק לפרקט יש עיצוב מיוחד משלו המקנה לבית מראה חמים יותר, שונה ונעים יותר. כבר לפני יותר מעשור שריצוף...

אדריכל פנים

בחירת אדריכל פנים נוחות - בחירת אדריכל פנים צריכה לקחת בחשבון שתבלו זמן רב במחיצתו. ככל שעיצוב הפנים יהיה ארוך ומורכב יותר...
חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים