לשליחת פרטים:

עיצוב מטבחים

אם בימים אלה תשאלו אנשים רבים מהו החדר האהוב עליהם בבית, מצפה לכם הפתעה. לא עוד חדר השינה, המקדש הפרטי של כל אדם, בו הם נמצאים חלק גדול מהזמן, לא הסלון בו הם מארחים וצופים בטלוויזיה, ואפילו לא המקלחת שם הם זוכים להתרעננות שעשויה להחזיק אותם לאורך כל היום. החדר האהוב הוא דווקא המטבח.

כיצד הפך המטבח למרכז הבית

בעבר, ברוב הבתים החשיבות של המטבח הייתה מזערית. המטבח שימש להכנת מזון אינסטנט, כמו חביתה או סנדוויץ', על מנת להשביע את הרעב בבוקר בטרם יוצאים לעבודה או בערב לפני השינה, או שבכלל השימוש בו היה אפילו מצומצם אף יותר, כשאנשים רבים העדיפו לצאת ולאכול בחוץ. כיום, המטבח הפך להיות המקום החשוב ביותר בבית, המקום בו הכל קורה. אנשים רבים זנחו את היציאות התדירות לאכול בחוץ ומעדיפים לבשל בבית, אנשים רבים מארחים את האורחים שמגיעים אליהם במטבח במקום בסלון ובכלל, המטבח הפך להיות המקום אליו מתנקזים כל דייר הבית, מאחר ובניגוד לעבר אז האם או האב היו מתנדבים לעמוד על הסירים והמחבתות, כיום כל דיירי הבית, מבוגר ועד טף, כבר יודעים כיצד לבשל.

סוגי עיצוב מטבחים

ות כל כך חשוב לכל הדיירים ונעשה למקום מפגש של דיירי הבית יחד עם חבריהם, אחד הדברים הראשונים שכדאי לעשות הוא להפוך אותו למקום שכיף להיות בו, זאת ניתן לעשות באמצעות עיצוב. עיצוב מטבחים נשען על טרנדים שבאים והולכים, כשבדרך כלל, גם אם הטרנד לפיו עיצבתם את המטבח שלכם נעשה לפתע פחות אקטואלי, הוא עדיין יהיה מאוד אטרקטיבי. אחד העיצובים הבולטים ביותר הוא זה של המטבח הכפרי. בעיצוב זה המטבח עשוי ברובו מעץ, כאשר באמצעות צבעים חמים מקבלים תחושה פשוטה אך מיוחדת בכל פעם בה נכנסים אל המטבח. הסגנון המנוגד לסגנון הכפרי שגם בו משתמשים פעמים רבות הוא סגנון המטבח המודרני, כשבמטבח זה תוכלו לראות הרבה יותר עיצובים ומאפיינים מודרניים כמו חיפויי זכוכית ושימוש בנירוסטה. עוד סגנון עיצוב הוא סגנון הייטק, כאשר בסגנון זה המטבח מאובזר בכל מוצרי החשמל החכמים הקיימים בשוק וכן במוצרים העדכניים ביותר הקיימים.

אלמנטים מיוחדים במטבח

בנוסף לטרנדים של עיצוב מלא ששוטפים את עולם המטבחים, ישנה גם האפשרות לעצב חלקית את המטבח, כלומר להעניק לו אלמנטים מיוחדים, אך עדיין לבחור ולעצב את המטבח בצורה שונה. כך לדוגמא, אחד העיצובים המלהיבים והפופולריים ביותר הוא של מטבח פתוח, מטבח שאינו תחום בקירות שמפרידות בינו לבין שאר הבית, והוא הופך לחדר שמתחבר באופן ישיר אל הסלון ופינת האוכל. עוד סוג עיצוב מטבחים מעניין הוא של דלתות מעוצבות ומשטחים מעוצבים. כלל הכלים ומכשירי החשמל נמצאים תחת הכיסויים הללו, על מנת לא לפגום במראה המעוצב של המטבח.

עוד בנושא:

עיצוב פנים דירה - איך יוצאים מזה עם חיוך?

אפשר להבין מהכותרת שפרוייקטים כמו עיצובי פנים לדירות טומנים בחובם מכשולים ומהמורות רבות. אהיה כנה ואומר מיד. זה נכון. אבל,...

עיצוב חדרי ילדים

חדרי ילדים אינם חדרי שינה בלבד. הילדים מבלים בחדרים שלהם זמן ניכר משעות היום החל בשינה, הכנת שיעורים, משחקים שונים,...

עיצוב פנים בית

עיצוב פנים בית – הופך את החיים להרבה יותר נוחים! הביטוי עיצוב פנים זורק אותך למקום של יופי, אמנות, צבעוניות, שילוב...

כיצד אפשר לשנות עיצוב של חדר מקצה לקצה עם שטיחים

שטיח הוא הפריט הכי ביתי בעולם, ובטח עכשיו לקראת החורף. החמימות מתחת לרגליים והרכות הנעימה מסייעת לקבלת הפנים בכניסה הביתה....
חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים