לשליחת פרטים:

עיצוב הבית בעזרת פרקט

ללא ספק לפרקט יש עיצוב מיוחד משלו המקנה לבית מראה חמים יותר, שונה ונעים יותר. כבר לפני יותר מעשור שריצוף הפרקט הפך לפופולארי ונפוץ מאוד והשאיר את ריצוף השיש קצת מאחור. במדינות קרות ניתן אף לראות כי פרקט הוא בגדר חובה, שכן העץ מחמם את הבית בצורה טבעית.

כמו כן בקטלוגים של חנויות לעיצוב הבית הגדולות וכן ברשתות הגדולות לעיצוב הבית הפרקט מעץ משחק תפקיד גדול.

כאשר אנו עוברים לדירה חדשה או בונים בית חדש, הריצוף הוא חלק בלתי נפרד ממנו ונרצה לעשות זאת על פי טעמנו האישי ועל פי התנאים המתאימים לבית. לצורך העניין בדירות בניין רואים את הפרקט פחות מאשר בבתים פרטיים, כשבדירות קיומו נמצא בדרך כלל בחדרים מסוימים. גם במשרדים לרוב נראה את נוכחותו ושאר מבנים אחרים המשדרגים את חדריהם או בתיהם לעיצוב פרקטים מעץ.

ניתן למצוא הן מעץ רגיל והן מעץ מלא

אם החלטתם לקנות פרקטים מעץ חשוב לדעת כי תוכלו לעשות זאת מעץ רגיל או עץ מלא. כמובן שישנם הבדלים בין השניים וכן יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם. כידוע לרוב עץ מלא הוא עץ אשר לעומת העץ הרגיל מגיע בצורתו הטבעית ללא עיבודים מלאכותיים ונחשב לאיכותי יותר. עקב כך גם מחירו גבוה בהרבה יותר אך לעתים משתלם יותר מהעץ הרגיל.

לכן, כל אחד אשר בוחר לקנות פרקט מעץ חשוב שיעשה זאת על פי תקציבו הכספי שכן מחיר של פרקט נקבע על פי מידותיו. אם נבחר לקנותו לכל הבית, יכול להיות ועץ מלא יהיה יקר מאוד ולכן כדאי במצב זה לבחור דווקא בעץ הרגיל. גם בעץ רגיל ניתן לבחור סוגי עצים איכותיים ולקבל תוצאה טובה ויפה מאוד.

כמו בכל ריצוף, גם לפרקט מעץ עיצובים שונים אותם ניתן לבחור על פי הרהיטים והחפצים בביתנו. באם למשל הריהוט בבית מתבטא בסגנון בהיר, פרקט בצבע בוק או אדמוני יכול להתאים מצוין. בעזרת מעצב פנים או החברה ממנה אתם רוכשים את הפרקט ניתן להתייעץ לגבי עיצוב וסגנון הפרקט המתאים לדירתכם.

חשוב לבקש מבעל המקצוע את כל הפרטים על פרקטים מעץ טרם רכישתו ולאחר התקנתו. פרקטים מעץ דורשים תחזוקה מיוחדת ולכן חשוב לדעת כל צעד אותו אתם צריכים לבצע ומה לא לעשות, כמו למשל להיזהר מלשרוט את הפרקט ולנקות אותו בצורה שונה ועם חומרי ניקוי שונים מאלו לריצוף שיש.

עוד בנושא:

עיצוב הבית בעזרת פרקט

ללא ספק לפרקט יש עיצוב מיוחד משלו המקנה לבית מראה חמים יותר, שונה ונעים יותר. כבר לפני יותר מעשור שריצוף...

עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני - במה הוא שונה מכל עיצוב פנים אחר? שאלה טובה ויש לה שתי תשובות. יש חוקים אוניברסאליים לעיצוב פנים....

עיצוב פנים דירות גג – טיפים ועצות מעשיות

לכאורה אין הבדל בין עיצוב פנים דירות גג לבין עיצוב פנים דירה או בית. עדיין, לכל פרוייקט עיצוב פנים יש...

עיצוב מטבחים

אם בימים אלה תשאלו אנשים רבים מהו החדר האהוב עליהם בבית, מצפה לכם הפתעה. לא עוד חדר השינה, המקדש הפרטי...
חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים